Real Madrid vyhrává a Salah promarní šanci

Ve finále Ligy mistrů byl zápas mezi Realem Madrid a Liverpoolem nejočekávanějším zápasem. Jediným gólem Viniciuse v Fotbalový Dres Real Madrid ve druhém poločase nakonec Real Madrid porazil Liverpool 1:0. Real Madrid vyhrál trofej Ligy mistrů s jedinečným a silným zážitkem.

V prvním poločase totiž vstřelil gól i Benzema, ale ten byl zrušen kvůli ofsajdu. Naštěstí Real Madrid ve druhém poločase úspěšně provedl protiútok a Valverde protlačil míč do pokutového území. Zvláštní je, že míč neletěl směrem k bráně, ale odkutálením se Vinicius nakonec vyjel, lehce dotlačil poloprázdnou branku a vstřelil jediný gól utkání.

Přestože je ofenzíva Liverpoolu dominantnější, jejich střely buď samy minuly, nebo je zblokoval Courtois. Sám Salah měl 3 šance, ale ani jedna neskórovala. V 82. minutě to byla také největší šance Liverpoolu na vyrovnání skóre. Salah dostal dlouhý pas od svého spoluhráče. Svou technikou se zbavil soupeře. Salahovu střelu nečekaně zblokoval Courtois paží. Sečteno a podtrženo. Poté, co tuto příležitost propásl, byl Salah zcela zoufalý, a když potkal Courtoise, začal Salah pochybovat o jeho životě.

Hráči Realu Madrid na hřišti bouřlivě slavili, zatímco Salah, který měl na sobě Fotbalový Dres Liverpool, tiše plakal sám u postranní čáry. Liverpool si vytvořil spoustu šancí, ale Courtoisův výkon byl bezkonkurenční. Muž, který byl po zápase jmenován MVP Brankář je obranná linie, kterou Liverpool nemůže zlomit. Bez Courtoise nemůže Viniciusova branka sama o sobě ohrozit Liverpool, takže Real Madrid může úspěšně vyhrát šampionát a Courtois je největším přispěvatelem.