Roma vyhrál trofej pro mistrovství Evropy s jediným gólem

První finále Evropské ligy oficiálně skončilo. Roma nakonec spoléhal na jediný Zaniolův gól, kterým porazil Feyenoord 1:0, vyhrál první evropský šampionát v týmové historii od roku 1995 a stal se lídrem Evropské ligy. Tým, který vyhrál šampionát, Mourinho také dosáhl na mistrovství Evropy Grand Slam.

Jediný gól utkání padl ve 32. minutě prvního poločasu. Zaniolo v Fotbalový Dres AS Řím sebral Mancinimu míč zepředu do pokutového území. Poté, co zastavil míč hrudí, čelil tříčlennému týmu Roma vstřelil první gól z obranného voleje. Tento gól byl zároveň prvním gólem v historii finále Evropské ligy. Zaniolo se zapsal do historie tím, že se stal nejmladším italským hráčem, který skóroval v evropském finále od roku 1997.

Ve skutečnosti má Feyenoord z pohledu finále jistou výhodu a ve druhém poločase způsobil mnoho hrozeb pro romský tým, ale brankář Patricio, který měl na sobě brankářský Fotbalové Komplety, předvedl po sobě jdoucí zákroky. nenechte Feyenoord Německo zlomit branku Řím, protože jako poslední římská obranná linie je Patricio rozhodně klíčovou postavou pro vítězství zápasu.

Roma jako velmoc v Serii A nikdy ve své 95leté historii týmu nevyhrála žádný evropský šampionát. V této sezóně se Řím pod vedením Josého Mourinha dostal potřetí za posledních pět sezón do evropského semifinále. Nyní, po porážce Feyenoordu ve finále v Římě, 95leté čekání skončilo a je to také poprvé, co vyhraje evropské finále. Mourinho se také oficiálně stal prvním hlavním trenérem ve fotbale, který získal tituly v Lize mistrů, Evropské lize a Poháru Evropské ligy, čímž skutečně realizoval Grand Slam mistrovství Evropy.